שירותי המרפאה – טיפולי ילדים ושיננית

רפואת שיניים לילדים

כהורים כולנו מכירים את המצב בו ילד לא מוכן לבקר במרפאת השיניים או ילד שיושב על כסא הטיפולים, בוכה ולא מוכן לפתוח את הפה, אינו משתף פעולה בבדיקה ולא בטיפול.

ילד תמיד יראה לנו בדיוק איך הוא מרגיש. ובכל זאת, במרפאה שלנו, מחכה לילדים חוויית טיפול אחרת.

"אמא, היום אני רוצה ללכת לד"ר שושני, לא לגן" "כולם באים בשמחה למרפאה, כל חשש שהיה קיים פעם בילדים שלנו נעלם" תגובות כאלה הן אצלנו עניין שבשגרה!
איך אנחנו עושים את זה? פשוט מאד: מתייחסים לכל ילד כיחיד ומיוחד.

 

המוטו המנחה את ד"ר מיכאל שושני, רופא מומחה ברפואת שיניים לילדים: אין 'מקרה רפואי', יש ילד שרוצה שיראו אותו ושיטפלו בו ברגישות ובאהבה, כמושהרופא מטפל בו עצמו. האווירה במרפאה נעימה ומרגיעה, גם עבור ההורים וגם עבור הילדים, וזאת בזכות סבלנותם של הרופאים ויישומן של שיטות התנהגותיות להפחתת חרדה, ובמילים פשוטות: יצירת כימיה עם הילד ורכישת אמונו צעד צעד. הטיפול בילד מתחיל מיד עם היכנסו למרפאה, הצוות כולו מקבל במאור עיניים ובחיוך גדול כל מטופל, וילד שחש שהגיע למקום נעים, ייכנס לחדר הטיפולים כשהוא מרגיש אחרת. בטוח. טיפול השיניים מתבצע בסבלנות רבה – ד"ר מיכאל שושני או ד"ר יעל חיים יושבים תחילה עם הילד, מציגים עצמם בחיוך, ולפני הכל מבקשים לדעת איך הילד מרגיש, איפה ומה כואב לו. הרופא.ה מסביר.ה מה עומדים לעשות; רק אחרי שהילד מרגיש שהוא יכול לסמוך על מי שמטפל בו, מבוצע הטיפול עצמו – בנעימות, אכפתיות ועם יכולת מופלאה להרגיע גם כשכואב.

טיפולי השיניים לילדים אותם תוכלו לקבל במרפאה:

אנחנו קודם כל רופאים שמטפלים באדם, ורק אחר כך רופאי שיניים. וזה מה שעושה את כל ההבדל.

לתיאום ביקור במרפאה התקשרו 077-9180040

הידעתם?

להריון וללידה יש השפעה על התפתחות השיניים ואיכותן.

העששת הינה מחלה מידבקת והיא המחלה הנפוצה ביותר בעולם.

חשוב לבקר אצל רופא השיניים כשגרה ואין צורך בהכנה לפני הביקור.

ריקבון השיניים החלביות והנשירות, עלול להשפיע על בריאות השיניים הקבועות.

מומלץ להגיע לבדיקה ראשונה ומניעה מגיל שנה כדי לייצר חויה טובה ולשמירת בריאות הפה

שלב ההכרות הוא החלק החשוב ביותר בבדיקה הראשונית

רק מומחה ברפואת שיניים לילדים מוסמך לטפל בילדים ע"י תרופות הרגעה - סדציה [טשטוש]

צחצוח שיניים וביקורות מסודרות במרפאה מונעים עששת

במקרים של חבלה, גם אם מדובר בשיניים חלביות -נשירות, מומלץ לפנות לבדיקה אצל רופא מומחה.

חשוב לטפל בשיניים נשירות כיוון שהן אמורות לשמש את הילד מגיל הינקות ועד גיל 12.

טיפולי שיננית

טיפול שיננית נתפס אצל רבים מאיתנו כטיפול לא דחוף, לא הכרחי ואפילו מיותר.

התפיסה הרווחת היא, שלמרפאת השיניים ניגשים רק כשכואב.

הפלאק, הינו רובד ראשוני שנוצר משילוב של רוק ומרכיביו השונים, שאריות מזון וחיידקים, על גבי השן, בחיבור בין השן לחניכיים ועל הלשון. היווצרות האבנית היא תהליך טבעי והיא נוצרת כתוצאה משקיעה של סידן ומינרלים על גבי השיניים. הפלאק והאבנית מכסים את השיניים בעיקר באזור שקרוב לחניכיים ועלולים להסתיר בעיות בשיניים כגון עששת ולגרום לדלקת חניכיים ולמחלת חניכיים. השכבה המחוספסת מאפשרת לחיידקים להקשר לדופן השן בקלות יתרה ולהחמיר את הדלקת.

חשוב שתדעו שטיפול מניעתי ע"י שיננית מונע מחלות חניכיים, ריח רע מהפה ואפילו עששת ["חורים"] בשיניים.

תדירות הטיפול אצל השיננית נקבע לפי המצב בפה והמלצותיו של הרופא המטפל.
במצב תקין ההמלצה היא להגיע פעם בחצי שנה.
במקרים בהם יש נטייה רבה להצטברות פלאק ואבנית, או במקרים של נטייה לדלקות חניכיים או מחלת חניכיים ואף במהלך טיפול אורתודונטי, ההמלצה היא להגיע כל 3-4 חודשים לטיפול.

עם בקיעת השיניים הקבועות, בד"כ בילדים מגיל שש ומעלה, מומלץ להגיע לשיננית פעם בחצי שנה. קודם לכן, הרופא המטפל הוא שבודק ובמצע את טיפול הסרת האבנית.

יש להקפיד לא לצחצח חזק מידי שכן, צחצוח חזק מידי עלול לגרום לשחיקת האמייל ונסיגת חניכיים ולגרום לרגישות מוגברת בשיניים. לכן מומלצת מברשת עם סיבים רכים במיוחד.

למה חשוב להשתמש בחוט דנטאלי?

הצחצוח האיכותי ביותר אינו מחליף שימוש בחוט כיוון שהחוט מגיע למקומות אליהם סיבי המברשת אינם יכולים להגיע. הניקוי בין השיניים מונע הצטברות פלאק בין השיניים ומקטין את הצטברות החיידקים ולכן גם את הסיכון לפתח עששת באזורי המגע בין השיניים, אזורים הנסתרים מהעין.
זכרו, גרם מניעה שווה קילוגרמים של טיפול.